• رئیس دفتر رئیس جمهور با امضای میثاقنامه کمپین نه به تصادفات به این کمپین پیوست
  • ترافیک نیمه سنگین در آزادراه تهران-کرج / جو آرام در بقیه جاده ها
  • بخش خصوصی وارد احداث آزادراه تهران - مشهد شود
  • هشدار درخصوص وقوع سیلاب در کن ـ احتمال تخریب پل فتح و بروجردی
  • بارش برف بهاری در اصفهان و گلپایگان ـ محور هراز مسدود است
  • عدم توجه به جلو ورعایت نکردن حق تقدم مهمترین علل تصادفات در شهرها
  • محور پونل- خلخال بعد از ۶ ماه بازگشایی شد
  • ﺑﺎرش ﺑﺮف درﻧﻴﻤﻪ ﺷﻤﺎلی کشور ـ ﺑﺎرش ﻫﺎ ﺑﻪ ﺷﻤﺎل ﺷﺮق وﺷﺮق محدود می شود
س از تأسيس جمعيت هلال احمر در سال 1301 و با وقوع زلزله اي در خرداد 1302 در شرق خراسان و سه ماه بعد در سيرجان و كرمان و جاري شدن سيلاب هاي گسترده در همان سال در استان هاي گيلان، مازندران ، آذربايجان شرقي و اصفهان زندگي بسياري از هموطنان به مخاطره افتاد و باعث تلفات و خسارات بسياري گرديد. در اين سوانح اولين استمداد ملي براي كمك به آسيب ديدگان در سطح كشور صورت . اين استمداد جرقه اي براي سازماندهي تشكیلاتي سازمان امداد ونجات جمعيت هلال احمر شد. اولين آئين نامه خدمات امدادي در سال 1347 هجري شمسي مسئوليت ارائه خدمات امدادي درماني به آسيب ديدگان سوانح و بلاياي طبيعي در زمان صلح به تصويب هيئت مركزي جمعيت رسيد . اولين تشكيلات رسمي امداد به صورت منظم با استخدام نيروهاي تمام وقت جهت ادارات سازمان مركزي امداد كل در سال 1350 آغاز به كار نمود. با پيروزي انقلاب اسلامي در سال 1357 و استقرار نظام جمهوري اسلامي ايران همراه با دگرگون شدن ساختار كلي جمعيت و جدا شدن بخش درمان از فعالیت های آن ،عمده وظایف جمعیت به خدمات امدادي در سوانح، جوانان و خدمات حمايتي معطوف شد و با وقوع جنگ تحميلي توسط كشور عراق در سال 1360 فعاليت هاي سازمان امداد و نجات به تربيت و تأمين نيروهاي انساني در زمينه هاي درماني، فني خدماتي، پشتيباني و اراده خدمات امدادي به مجروحين و مصدومين جنگ تحميلي معطوف گردید. خدمات ارزنده سازمان امداد و نجات در عمليات هاي گسترده ملي و بين المللي از جمله زلزله سال های 69 رودبار ، 82 بم ، بحران آوارگان عراقي در سال 1370 ، امدادو نجات در حوادث جاده ای و کوهستان ، امدادرسانی در سیل پاکستان، زلزله و سونامی ژاپن ، قحطی و خشکسالی در سومالی و .... موجب گرديد جمعيت هلال احمرجمهوري اسلامي ايران جايگاه ويژه اي را در بين جمعيت هاي صليب سرخ و هلال احمر كسب كند و به عنوان يكي از ده جمعيت قدرتمند جهان درپاسخ‌گويي به سوانح و حوادث مطرح گردد .

طرح ملی راهنمایی مسافرین نوروزی از سال ۱۳۷۹ با تاکید بر راهنمایی مسافرین به اماکن تاریخی و نقاط دیدنی شهر از طریق توزیع بروشور، نقشه، کاتولوگ و نیز ترویج فرهنگ نوع دوستی در بین اعضاء راه اندازی شد.
 در طول این مدت به فراخور نیاز جامعه ،هرساله  فعالیت های جدید امدادی و بشردوستانه  به فعالیت های سالهای پیشین طرح اضافه شده است و اینک پس از گذشت ۱۳ سال، سازمان در نظر دارد با بازنگری در این طرح ضمن پرهیز از موازی کاری با سایر سازمان های متولی در ارائه خدمات به مسافرین، از اتلاف نیروی انسانی و هزینه تخصیصی جلوگیری کرده و خدمات اعضاء داوطلب بر اساس نیازهای فعلی مسافرین و در قالب اصول و اهداف سازمانی صورت پذیرد.
 از جمله دغدغه های روز مسئولین کشوری کاهش تلفات انسانی در جاده های کشور،کاستن جرائم اجتماعی ناشی از رفتارهای پرخطر جوانان، ایجاد روحیه نشاط و پویایی در سطح جامعه، کاستن تلفات انسانی در حوادث طبیعی کشور با آموزش های همگانی و فرهنگ سازی در بین آحاد مردم است و بدین منظور چهاردهمین مرحله این طرح با هدف پیشگیری از تصادفات و داشتن سفری ایمن و سالم در ایام نوروز با همکاری و تلاش داوطلبان جوان به مرحله اجراء در می آید.
این طرح امسال با عنوان “طرح ملی ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی”  و با شعار ” بی گدار به جاده نزنیم، ظریف برانیم” اجرا می شود  و امسال ۲۰ هزار نفر از اعضای سازمان جوانان به صورت داوطلبانه در حدود یک هزار پست در سراسر مشارکت می کنند.