مدیر عامل هلال‌احمر استان البرز مطرح کرد:

استقرار ۱۱ ایستگاه هلال‌احمر در استان البرز

به گزارش خبرگزاری فارس استان البرز در فردیس، ناصر چرخ‌ساز پیش از ظهر امروز در آیین افتتاحیه طرح ایمنی و سلامت مسافران نوروزی سال ۹۷ که در سال جلسات فرمانداری فردیس برگزار شد، ضمن تبریک ماه رجب، گفت: سالانه ۱۸ هزار کشته جاده‌ای به ثبت می‌رسد.

وی افزود: قیاس تصادفات در جاده‌ها با جنگ تحمیلی و سقوط صد هواپیما در طول یک سال درست به نظر می‌رسد که متأسفانه شاهد این هستیم موضوع تصادفات جاده‌ای به‌صورت جدی بررسی نمی‌شود.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان البرز در ادامه بابیان اینکه باید در بحث جاده‌ها و رانندگی فرهنگ‌سازی شود، گفت: هلال‌احمر بیش از ۱۸ سال است که طرح‌های مختلفی در راستای کاهش تصادفات جاده‌ای به انجام می‌رساند.

چرخ‌ساز ادامه داد: بحث پیشگیری از تصادفات جاده‌ای برای ما در اولویت قرار دارد و طرح «نه به تصادفات جاده‌ای» توسط هلال‌احمر کلید خورده است.

وی با اشاره به اینکه سعی داریم شرایطی را فراهم‌سازیم تا طول مسیر نیز برای مسافران نوروزی مفرح و شاد باشد، بیان کرد: در سطح استان البرز ۱۱ ایستگاه هلال‌احمر با ۲۵۰ نیرو برقرارشده است.

رئیس جمعیت هلال‌احمر اظهار کرد: همه ادارات در اجرای طرح‌های نوروزی همکاری دارند تا بتوانیم محیطی خارج از دغدغه را‌ برای مردم فراهم‌سازیم.

چرخ‌ساز در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه فردیس جزو شهرستان‌های نوپا است، تصریح کرد: فردیس راه عبوری چندانی وجود ندارد و از شرایط خاصی برخوردار است.‌

وی ادامه داد: در مباحث پرورش نیروی انسانی، آموزش مباحث فرهنگی، کاهش ترافیک و دیگر مسائل می‌توانیم از ظرفیت شهرستان فردیس کمک بگیریم.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان البرز بیان کرد: هلال‌احمر شعبه فردیس ظرفیت بالایی دارد که با کمک و رسیدگی شهرداری و فرمانداری فردیس می‌توانیم از این ظرفیت‌ها استفاده کنیم.

چرخ‌ساز اضافه کرد: می‌توانیم در شهرستان فردیس یک درمانگاه مجهز و یا یک مرکز توان‌بخشی برای ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به شهروندان داشته باشیم.

 

کد خبر: 87574