معاون امورجوانان استان مازندران خبر داد:

بهره مندی بیش از ۶۵۰ هزار نفر از خدمات پست های ایمنی و سلامت استان مازندران

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان مازندران؛ لیلی احمدی با اعلام این خبر افزود: طرح ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی ۹۶ در ۳۰ پایگاه در سطح استان، با هدف ارتقاء آگاهی و تغییر نگرش شهروندان جهت کاهش رفتارهای پرخطر در مسافرت و افزایش بهداشت جسمی و روانی خانواده ها در طول سفر با رویکرد متفاوتی نسبت به سال گذشته اجرا شد. و در این پایگاه ها قریب به دو هزار عضو جوان داوطلب آموزش دیده از تاریخ ۲۵ اسفند سال گذشته لغایت 15 فروردین جاری به مسافرینی که استان مازندران را جهت گردشگری انتخاب کرده بودند؛ خدمات ارائه دادند.

معاون امورجوانان با اشاره به فعالیت داوطلبانه اعضای جوانان در ارائه خدمات بشردوستانه، بیان کرد: 2062 نفر از اعضای جوان و داوطلب جمعیت هلال احمر استان در اجرای هفدمین مرحله طرح ملی ایمنی و سلامت، مشارکت داشتند. وی در همین زمینه ادامه داد: این اعضا علاوه بر مشارکت در اجرای طرح بهرفت، برای دومین سال متوالی، مسافرین مراجعه کننده را به کمپین ملی نه به تصادفات جاده ای دعوت کردند. و در این مدت قریب به 11 هزار و 500 نفر از مسافرین به این کمپین پیوستند.

احمدی در ادامه راهنمایی مسافرین مراجعه کننده به پست های ایمنی و سلامت را از دیگر اقدامات اجرا شده در این پست ها معرفی کرد و افزود: در مدت اجرای هفدهمین مرحله اجرای طرح ایمنی و سلامت در استان مازندران بیش از 650 هزار نفر از مسافرین از خدمات این پست ها بهره مند شدند.

معاون امورجوانان جمعیت هلال احمر استان مازندران با اشاره به توزیع نقشه، بروشور و اقلام فرهنگی میان مراجعه کنندگان به این پست ها، گفت: اعضای جوان و داوطلب حاضر در پست های ایمنی و سلامت قریب به 570 هزار بسته فرهنگی میان مسافران توزیع نمودند. که نسبت به مدت زمان مشابه 50 درصد افزایش داشته است.

احمدی با اشاره به به برپایی خیمه های نماز جهت اقامه نماز در مجاورت پست های طرح ملی ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی در سراسر این استان، گفت: این خیمه ها که در مجاورت پست های ایمنی و سلامت مسافران نوروزی، دائر شده بود؛ با حضور روحانیون جهت اقامه نماز جماعت و پاسخگویی به شبهات دینی مسافران همراه بود و در طی مدت اجرای طرح 10 هزار و 469 نفر از خدمات این خیمه ها بهره مند شدند. که نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته 54 درصد رشد داشته است.

معاون امورجوانان جمعیت هلال احمر استان مازندران ضمن اشاره به برپایی ایستگاه های سلامت در پست های ایمنی و سلامت این استان و تاکید بر اینکه فعالیت های ایستگاه سلامت جنبه مشاوره ای دارد؛ افزود: این ایستگاه ها با هدف توجه و حساس سازی افراد جامعه به خطرات ومضرات افزایش فشار خون در سلامت جسمانی مسافرین و لزوم کنترل این موارد در همه مسافران به خصوص افراد سالمند راه اندازی شده است؛ وی در همین زمینه ادامه داد: طی مدت 20 روز اجرای طرح ایمنی و سلامت در استان به  13 هزار و 183 نفر از مراجعین خدمات ارائه شده که نسبت به مدت زمان سال گذشته 96 درصد افزایش داشته است.

لیلی احمدی برپایی کلبه های کودک جهت بهره برداری کودکان از فضای دوستدار کودک را از دیگر خدمات این پست ها بیان کرد؛ و گفت: در این غرفه ها سعی شده در قالب های متناسب با سنین کودکان مراجعه کننده، آموزش های موردنیاز و پایه به آنان انتقال یابد تا با اهداف و ماهیت جمعیت هلال احمر و اهداف بشردوستانه آن آشنا شوند.
احمدی با اشاره به استقبال چشمگیر کودکان همراه خانواده های گردشگر افزود: با توجه به استقبال کودکان از این فضا، تعدادی از اعضای کانون غنچه های هلال احمر مازندران با حضور در چادرهای دوستدار کودک، ضمن مشارکت با جوانان در امر اطلاع رسانی، در مسابقات فرهنگی و نقاشی شرکت کردند و با فضای خدمت رسانی در هلال احمر آشنا شدند
گفتنی است از ابتدای اجرای طرح ملی ایمنی و سلامت تا کنون قریب به 13 هزار 313 کودک  از خدمات این فضاها بهره مند شدند که نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته رشد 103 درصدی نشان می دهد.

معاون امورجوانان جمعیت هلال احمر استان مازندران به حضور تیم های سحاب در پارک ها، بوستان ها، تفرجگاه ها و سواحل دریای خزر اشاره کرد و گفت: اعضای تیم های سحاب در قالب ارائه خدمات میان مسافرین مستقر در فضاهای باز استراحتگاهی گشت زنی میکردند و ضمن توزیع بروشورهای آموزشی، پاکت های زباله، در موارد لزوم به انجام کمک های اولیه و کنترل فشارخون به 17 هزار نفر از مسافرین خدمات ارائه کردند. که نسبت به مدت زمان مشابه 62 درصد افزایش داشته است.

کد خبر: 86953

تصاویر مرتبط