تا روز یازدهم فرودین؛ جوان هلال احمر قم به ۲۳۰ هزار زائر و مسافر در نوروز ۹۷ ارائه خدمت کردند

تا روز یازدهم فرودین؛ جوان هلال احمر قم به ۲۳۰ هزار زائر و مسافر در نوروز ۹۷ ارائه خدمت کردند

آخرین آمار ارائه خدمات سفیران جوان طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی قم حاکی از برخورداری 230 هزار نفر از خدمات جوانان هلال احمری است.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم؛ هجدهمین دوره طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی در حالی سیزدهمین روز خود را پشت سر گذاشت که بسیاری از مسولان استانی ضمن بازدید از پایگاه های اجرای طرح، ارائه خدمات متنوع فرهنگی هلال احمر را قابل تحسین ارزیابی کردند و با امضای میثاق نامه به کمپین ملی ” نه به تصادفات جاده ای ” پیوستند. که ۲۰۵۲ نفر با امضای میثاق نامه کمپین نه به تصادفات جاده ای به جمع حامیان بهرفت ملحق شدند.

بر اساس این گزارش، آخرین آمار طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی، جوانان جمعیت هلال احمر قم که همراه با سراسر کشور و با شعار “تلاش همگانی برای بهبود رفتارهای ترافیکی” در ۱۹ اکیپ ثابت و سیار از ۲۸ اسفند آغاز به کار کرده است، تا ۱۱ فروردین به بیش از  ۲۳۰ هزار تن از مسافرین قم خدماتی شامل، ایستگاه های سلامت و مشاوره در حوزه پیشگیری از آسیب های اجتماعی در قالب طرح پیمان و اطلاع رسانی و راهنمایی مسافران ارائه کرده است. که در این میان تعداد مراجعین به ایستگاه های سلامت (سنجش فشارخون،مشاوره های اعتیاد و ایدز) ۱۵۹۰ نفر بوده است.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان قم بیان کرد: همچنین ۸۸۹  نمازگزار با مراجعه به خیمه های نماز، ضمن ادای فریضه دینی، خدماتی همچون پاسخگویی به مسایل شرعی دریافت کرده اند.

مصباحی با اشاره به اجرای برنامه های متنوع فرهنگی در حوزه کودکان گفت: در ایستگاه های دوستدار کودک طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی قم ۷۶۹ کودک از برنامه های تفریحی و مسابقات از جمله جشنواره های ملی نقاشی و قصه گویی و …بهره مند شده اند.

در ارائه این خدمات۱۵۲ نفر روز بانوان و ۳۹۶ نفر روز برادران جوان هلال احمر به صورت داوطلبانه مشارکت داشته اند که در مجموع اقلام فرهنگی توزیع شده میان مسافرین از جمله ۶۴ هزار ۸۳۹ نسخه نقشه شهر و استان قم و ۳۳ هزار ۸۸۴ نسخه بروشور های بهداشتی و سلامتی و اطلاع رسانی و ۳۳هزار و ۴۵۰ نسخه سایر محصولات فرهنگی است.

جشن  میلاد امام علی علیه السلام در قم برگزار شد

در روز میلاد حضرت علی علیه السلام جشنی با حضور همیاران طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی برگزار شد.

محمد مصباحی با تبریک روز میلاد اولین امام شیعیان اظهار کرد: امسال سیزدهمین روز از هجدهمین سال اجرای طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی مصادف شد با روز مبارک میلاد حضرت علی علیه السلام و به همین مناسب جوانان در آغاز صبحگاه پیش از حضو ردر پایگاه ها در مراسم جشن و مولودی خوانی شرکت کردند.

وی افزود: همچنین به مناسبت میلاد آن امام همام؛ جوانان استان قم ضمن برپایی ایستگاه صلواتی، نسبت به توزیع نذری آش و شیرینی بین مسافران و زائرین اقدام  کردند.

گفتنی است، هجدهمین دوره طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی هلال احمر قم از ۲۸ اسفندماه تا پایان تعطیلات

کد خبر: 94423