ترافیک در محور های منتهی به استان قم سنگین و روان است

مختار پناهی در قم با اشاره به وضعیت ترافیک محورهای منتهی به استان قم اظهار داشت: در حال حاضر ترافیک اتوبان‌های قم تهران، قم کاشان، کمربندی، سلفچگان به قم و قم به سلفچگان سنگین و روان است.

وی از ورود بیش از یک‌میلیون خودرو به استان قم خبر داد و افزود: از ابتدای تعطیلات تا امروز بیش از یک‌میلیون خودرو وارد استان شده که نسبت به سال گذشته 15 درصد افزایش داشته و بیش از دو میلیون 670 خودرو از  سطح محورهای استان تردد داشته‌اند.

سرپرست پلیس‌راه فرماندهی انتظامی استان قم از کاهش تصادفات نسبت به سال‌های گذشته خبر داد و گفت: خوشبختانه آمار تصادفات منجر به فوت  نسبت به سال‌های گذشته کاهش داشته و تا امروز تنها یک مورد ثبت‌شده است.

وی با ابراز گلایه از بی‌توجهی مردم نسبت به رعایت قوانین و مقررات تصریح کرد: مردم نسبت به بستن کمربند ایمنی توجه لازم را نداشته و نسبت به تذکرات پلیس بی‌توجه بوده و متأسفانه در تصادف دیروز اگر سرنشین خودرو از کمربند ایمنی استفاده کرده بود تصادف منجر به فوت نمی‌شد.

پناهی تأکید کرد: بیشترین تصادفات به علت واژگونی در جاده‌ها گزارش‌شده و  که طبق گزارش‌ها اعلام‌شده در استان قم 50 درصد تصادفات در محورهای منتهی به قم به علت خواب‌آلودگی و خستگی و خروج از جاده  بوده است.

وی مردم را به رعایت قوانین و مقررات دعوت کرد و گفت: با بستن کمربند ایمنی، پرهیز از سرعت غیرمجاز، رعایت فاصله طولی و اجتناب از سبقت غیرمجاز تعطیلات خوب و ایمنی را برای خود و هم‌میهنان رغم بزنند.

کد خبر: 89233