رئیس پلیس راهور شهرستان قم: ترافیک در محورهای منتهی به قم نیمه سنگین است

سرهنگ علی حسن قیصری از همکاری مطلوب شهروندان و عموم مسافران نوروزی که در رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی و پیشگیری از وقوع تصادف و حوادث ترافیکی که در سطح استان داشتند و خدمتگزاران خود در پلیس راهنمایی و رانندگی را یاری کردند، قدردانی کرد.

وی ادامه داد: محورهای منتهی به شهر مقدس قم از سمت تهران، سلفچگان و کاشان، نیمه سنگین است. بعضی از مسافران سفرشان به اتمام رسیده و قصد بازگشت به منازل خود را دارند و برخی نیز سفرشان را آغاز کرده‌اند که به همین دلیل در لاین رفت‌وبرگشت محورها، شاهد ترافیک نیمه سنگین هستیم.

وی گفت: در داخل شهر قم نیز بلوار زائر، خیابان اراک و هسته مرکزی شهر دارای ترافیکی نیمه سنگین است و ظرفیت اکثر پارکینگ‌های سطح شهر تکمیل و مملو از خودرو شده است.

قیصری با اشاره به برخی خدمات پلیس راهور قم به زائران و مسافران نوروزی، گفت: امسال برای پارکینگ مصلی که حدود ۷۰۰ متر تا حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) فاصله دارد، برای رعایت حال مسافران و زائرانی که خودروی خود را در این پارکینگ پارک کرده و قصد تشرف به حرم مطهر را دارند، دو دستگاه اتوبوس تدارک دیده‌شده که مسافران و زائران را به‌صورت رایگان تا حرم مطهر منتقل کنند.

رئیس پلیس راهور شهرستان قم به رانندگان توصیه کرد که قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی را همیشه رعایت کنند و از ‌سرعت غیرمجاز پرهیز کنند، چراکه سرعت غیرمجاز نه‌تنها موجب جریمه‌های سنگین می‌شود، بلکه تصادفات مرگباری را نیز در پی خواهد داشت، بنابراین برای زودتر رسیدن به مقصد، جان خود و دیگران را به خطر نیندازند.

وی ادامه داد: رانندگان کمبود زمان خود را با سرعت بالا جبران نکنند. از تمامی رانندگان و سرنشینان درخواست می‌کنیم که از کمربند ایمنی استفاده کنند و از صحبت کردن با تلفن همراه در حین رانندگی پرهیز کنند.

کد خبر: 85442