میلیون و ۸۹۶ هزارو ۶۷۲ نفر تا روز گذشته وارد استان قم شده‌اند

بنی حسن امروز در جلسه کمیته اجرایی ستاد تسهیلات زائرین و خدمات سفر استان قم، افزود: تعداد خودروی ورودی استان، ۱۴۰۸۰۵۴ و تعداد خودروی ورودی به شهر قم،۱۲۸۸۰۳۳ بوده است.

بنی حسن با بیان اینکه ۱۱۸۱۹۸۳ در این مدت به جمکران رفته اند، افزود: مجموع اسکان در سطح شهر قم نیز 278672 نفر بوده است.

وی با اشاره بازدیدهای صورت گرفته از مجموع های تحت نظر اوقاف گفت: شاهد کاستی هایی در این زمینه بودیم که امیدواریم کمیته فرهنگی ستاد فعال تر عمل کند.

بنی حسن بحث نظارت بر عرضه ی سوخت را نیز ضروری دانست و گفت: شکایات هایی در رابطه با کم فروشی در زمینه ی سوخت بوده ایم.

معاون هلال احمر قم:59 هزار نقشه در بین مسافرین توزیع شده است
معاون جمعیت هلال احمر با اشاره به مراجعه 51 هزار نفر جهت دریافت خدمات از ایستگاه های ثابت و سیار هلال احمر گفت: 59 هزار نقشه و بروشور در بین مسافرین توزیع شده است.

مصباحی معاون هلال احمر قم در جلسه کمیته اجرایی ستاد تسهیلات زائرین و خدمات سفر استان قم با بیان اینکه تا کنون 51 هزار نفر مراجعه و خدمات دریافت نموده اند گفت: 135 نفر به خیمه های نماز برپا شده مراجعه داشته اند.
وی با اشاره به خدمات هلال احمر در روزهای اخیر افزود: 59000 نقشه و بروشور تا کنون در بین مسافرین توزیع شده است.

بهرامی ادامه داد: 25 مورد حادثه به هلال احمر قم در روزهای اخیر اعلام شده است که 4 مورد از آنها در کوهستان های قم بوده است.

برپایی 3000 تخته چادر در بوستان های قم در شب گذشته

امیر سامع معاون شهردار قم نیز در این جلسه، گفت: 10 کمیته موضوعی در زمینه‌های مختلف جلسات هماهنگی را برگزار و نسبت به فراهم نمودن زیرساختها اقدام نموده‌اند.

وی با بیان اینکه امسال نیاز مسافرین به اسکان مشهود بود افزود: چند بوستان شهر قم از جمله بوستان مهدی، بوستان امام رضا(ع)، بوستان فدک، بوستان علوی، بوستان غدیر و بوستان نیایش برای اسکان مسافرین و استقرار چادر مهیا شده اند.

سامع با بیان اینکه در شب گذشته حدود 3000 تخته چادر در بوستان های قم برپا شد، ادامه داد: نظارت بر قیمت مکان‌های مسقف می تواند به اسکان مسافرین کمک نماید.

وی در پایان گفت: در پارکینگ‌های مسجد جمکران به دلیل حجم زیاد جمعیت شاهد برپایی چادر در کنار خودروها بودیم که بایستی این مسئله ساماندهی شود.

مجموع فوتی‌های سرصحنه تصادفات در نوروز 4 نفر است

فراهانی سخنگوی فوریت های پزشکی استان قم نیز با بیان اینکه تعداد تصادفات ترافیکی 121 تصادف بوده است، گفت: 167 نفر در این سوانح مجروح شده اند که از این تعداد 102 نفر به مراکز درمانی منتقل شده اند.

وی با بیان اینکه آمار فوتی های سرصحنه به 4 نفر رسید، افزود: مجروحین بدحالی داریم که در بیمارستان ها بستری هستند.
فراهانی ادامه داد: 5 مورد اعزام بالگرد داشنه ایم که 13 مجروح بدحال را به بیمارستان ها منتقل کرده اند.

کد خبر: 89258