نقشی ماندگار از فعالیت های طرح ایمنی و سلامت مسافرین نورزی ؛ خدمت رسانی به بیش از 176 هزار مسافر توسط جوانان هلال احمرجمعیت هلال احمر استان فارس در 29 پست امین و سلامت

نقشی ماندگار از فعالیت های طرح ایمنی و سلامت مسافرین نورزی ؛ خدمت رسانی به بیش از ۱۷۶ هزار مسافر توسط جوانان هلال احمرجمعیت هلال احمر استان فارس در ۲۹ پست امین و سلامت

پایان طرح ایمنی و سلامت مسافران نوروزی در استان فارس؛ خدمت رسانی به بیش از 176 هزار مسافر

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان فارس از خدمت رسانی به بیش از 176 هزار تن از مسافران در جریان اجرای طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی در این استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جوانان جمعیت هلال احمر استان فارس؛ غلام حسین تجلی با اعلام خبر پایان طرح ایمنی و سلامت مسافران نوروزی در این استان، گفت: اعضای جوان جمعیت هلال احمر استان فارس در طول این طرح و در قالب 29 پست ایمنی و سلامت، به 176 هزار و 976 مسافر نوروزی خدمت رسانی نمودند.

تجلی ضمن ابراز خرسندی و رضایتمندی از عملکرد اعضای جوانان اظهار کرد: همچنین در 20 روز اجرای این طرح، جوانان جمعیت هلال احمر فارس در قالب 11 تیم سحاب (سامانه حرکت های امدادی و بشردوستانه) میان مسافران و گردشگران در تفرجگاه ها و بوستان ها، به ایمن سازی اماکن پرخطر و کمک رسانی در جهت تامین سلامت مردم پرداخته و به 6 هزار و 234 تن خدمات کمک های اولیه را ارائه کردند.

وی اضافه کرد: در طول این مدت 11 هزار و 722 مسافر، نماز خود را در خیمه های نماز سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در استان فارس اقامه نمودند.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان فارس با اشاره به شور و اشتیاق جوانان و استقبال خانواده ها از چادرهای فضای دوستدار کودک، افزود: در طول مدت اجرای طرح ایمنی و سلامت مسافران نوروزی، 12 هزار و 294 کودک با حضور در این چادرها با آموزه های بشردوستانه و خودامدادی هلال احمر آشنا شدند، نقاشی کشیدند و جایزه گرفتند و همچنین فعالیت های ابتکاری در زمینه ارتقای فرهنگ ایمنی درسفر در این فضاها آموزش و انجام شد.

تجلی  با بیان اینکه حفظ و ارتقاء سلامت انسان ها یکی از اهداف مهم جمعیت هلال احمر است، به خدمات ارائه شده در ایستگاه های سلامت سازمان جوانان اشاره کرد و یادآور شد: با هدف حساس سازی مردم به بیماری های خاموش، در این مدت 10 هزار و 157 تست قند خون و فشار خون توسط جوانان آموزش دیده مستقر در پست های نوروزی هلال احمر فارس، از مسافران گرفته شد.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمراستان فارس به توزیع اقلام فرهنگی و آموزشی به صورت رایگان شامل کتاب، مجله، نقشه، بروشور، لوح فشرده برنامه رادیویی رادیو سفر ایمن و سالم و لوح فشرده کودکانه با نام دوستانه به مسافران اشاره و خاطرنشان کرد: در ایام نوروز، تعداد 245 هزار و 873 نقشه، بروشور و دیگر اقلام یاد شده به مسافران نوروزی در استان فارس اهدا شدکه مورد استقبال مردم نیز قرار گرفت.

وی در پایان با اشاره به اجرای طرح ملی نه به تصادفات جاده ای و اجرای طرح بهرفت ، گفت: در استان فارس امسال 17 هزار و 471 نفر با امضای میثاق نامه به این کمپین پیوستند که با این حرکت جوانان هلال احمر توانستند با گرفتن امضا و پیمان بستن با رانندگان و مسافرین در کاهش تلفات نقش موثری ایفا کنند.

 

کد خبر: 87116

تصاویر مرتبط