هواشناسی خراسان رضوی مردم را از اطراق در کنار رودخانه ها بر حذر داشت

رئیس مرکز پیش بینی هواشناسی خراسان رضوی مردم را از اطراق در کنار رودخانه ها بر حذر داشت و گفت:بارش های شدید ازعصر روز شنبه در استان پیش بینی می شود و احتمال بالا آمدن آب رودخانه ها در روز طبیعت دور از انتظار نیست.

یحیی قائنی پور افزود: بارش های رگباری، رعد وبرق و در برخی مناطق بارش تگرگ همراه با وزش باد شدید به به طور متناوب تا اواخر وقت سه شنبه هفته جاری در سطح استان ادامه خواهد داشت.
وی گفت: در مدت فعالیت این سامانه بارشی در استان به علت بارانهای رگباری، وزش باد شدید و کولاک ، تشکیل مه و کاهش دید، احتمال اختلال درتردد خودروها در محورهای مواصلاتی استان وجود خواهد داشت و این بارش ها در نواحی سردسیر به شکل برف خواهد بود .
قاینی پور اضافه کرد: افزایش قابل ملاحظه حجم بارش ها از بعداز ظهر فردا یکشنبه (روز طبیعت) و روز دوشنبه در بیشتر نقاط استان پیش بینی می شود که با توجه به رگباری بودن بارش ها ، وقوع آبگرفتگی ، بالاآمدن آب رودخانه ها وسیلابی شدن مسیل ها در سطح استان بسیار محتمل است.
وی افزود: از اواخر وقت فردا یکشنبه ، با شمالی شدن جریانات هوا، دما در سطح استان بویژه نیمه شمالی به طور میانگین بین 15-12 درجه سلسیوس نسبت به امروز کاهش می یابد.
قائنی پور اضافه کرد: بواسطه این جریانات سرد، دمای حداقل شبانه در نواحی سردسیر به کمتر از صفر درجه سلسیوس خواهد رسید و بارش ها در اکثر نقاط نیمه شمالی و نواحی سردسیر استان تبدیل به برف می شود.
رئیس مرکز پیش بینی هواشناسی خراسان رضوی اظهار کرد: طبق مدل های هواشناسی بیشترین حجم بارش ها درشهرستان های کلات ، قوچان، چناران ، فریمان ، نیشابور، سبزوار، جوین، جغتای، تربت حیدریه، کاشمر، مشهد و بخشهایی از شهرستان های بردسکن، سرخس و درگز می بارد.
قائنی پور گفت: به دلیل حجم بالای بارش ها در این مدت ، روز دوشنبه در شهرمشهد احتمال آبگرفتگی معابر وجود دارد.

کد خبر: 85218