معاون هواشناسی مازندران خبر داد:

کاهش ابرناکی آسمان مازندران از امشب/ پایان هفته‌ای صاف و آفتابی همراه با افزایش دما در مازندران

احمد اسدی با اشاره به بارش باران از 13 فروردین ماه تاکنون در استان  اظهار کرد: بیشترین بارش برف از روز گذشته مربوط به آلاشت با ارتفاع 20 سانتی‌متر بوده است که البته در خارج از ایستگاه‌های هواشناسی بارش برف بیشتری شاهد بودیم.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران با بیان اینکه بیشینه دمای هوای روز گذشته مربوط به گلوگاه با 12 درجه سانتی‌گراد بالای صفر بوده است، افزود: کمینه دمای هوای استان طی این مدت از بلده، آلاشت و سیاه‌بیشه با چهار درجه سانتی‌گراد زیر صفر گزارش شده است.

اسدی یادآور شد: دمای هوای شهرستان ساری بین حداقل 6 و حداکثر 9 درجه سانتی‌گراد در نوسان بوده است.

وی با اشاره به اینکه امروز بارش‌های به‌صورت پراکنده در سطح مازندران ادامه دارد، اضافه کرد: امشب از ابرناکی آسمان استان کاسته می‌شود.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران تصریح کرد: براساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، از روز چهارشنبه تا پایان هفته جاری جو نسبتاً پایداری در آسمان مازندران حاکم شده و هوای استان صاف و آفتابی همراه با افزایش دما پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: بیشینه دما طی 24 ساعت گذشته مربوط به شهرهای ساری و بابلسر با 12 درجه سانتی‌گراد بالای صفر و کمینه دما نیز مربوط به بلده با 9 درجه سانتی‌گراد زیر صفر بوده است.

اسدی با اعلام اینکه امروز ارتفاعات و مناطق کوهستانی مازندران مه‌آلود بوده و با کاهش دید همراه است، در پایان گفت: دریای مازندران امروز به‌صورت نسبتاً مواج پیش‌بینی می‌شود.

کد خبر: 86951