۱۴۰ نفر در طرح نوروزی هلال احمر گناوه خدمات رسانی می کنند

عبدالعلی صیادی افزود: از این شمار 80 نفر امدادگر و نجات گر داوطلب در اجرای طرح امداد و نجات و 60 نفر از جوانان بصورت داوطلبانه در اجرای طرح ایمنی و سلامت مهمانان نوروزی مشارکت دارند.
وی اضافه کرد: در اجرای طرح امداد و نجات نوروزی هلال احمر گناوه، پایگاه های امداد و نجات جاده‌ای بینک، موقت جاده‌ای در تقاطع جاده بندرریگ و امداد و نجات ساحلی شبانه روزی درحال خدمات رسانی هستند.
رئیس جمعیت هلال احمر گناوه بیان کرد: با توجه به انبوه مهمانان نوروزی در کنار ساحل و استفاده آنان از جت‌ اسکی و قایق‌های تفریحی، نجات‌گران و نجات غریق و یک فروند قایق نجات ساحلی مستقر شده است تا در مواقع بحرانی به آسیب دیدگان امدادرسانی شود.
صیادی گفت: ایسگاه های ایمنی و سلامت مسافران نوروزی در ورودی های شهر از مسیر جاده دشتستان، بوشهر و دیلم و نقاط پرتردد و مهم شهر توریستی و تجاری گناوه به همت سازمان جوانان تا پایان تعطیلات نوروز دایر است.
رئیس جمعیت هلال احمر گناوه اظهارکرد: توزیع نقشه شهرگناوه و استان بوشهر و بسته‌های فرهنگی و بهداشتی و نکات ایمنی سفر در ایستگاه های برپاشده به مسافران ارایه می شود.
وی افزود: در ایستگاه های جوانان هلال احمر نیز طرح پویش ملی ‘ نه به تصادفات جاده‌ای شکل گرفته که مسافران هنگام توقف تعهد می دهند که به مقررات راهنمایی و رانندگی احترام بگذارند.
صیادی گفت: استاندار و معاونان استاندار بوشهر، فرماندار و مدیران دستگاه های اجرایی شهرستان گناوه و مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان بوشهر در میثاق نامه ‘نه به تصادفات جاده‌ای’ پیوستند.
وی افزود: در ایستگاه های جوانان مکانی تحت عنوان فضای دوست‌دار کودک در نظر گرفته شده که آنان همراه خانواده درصورت مراجعه استراحت و با فعالیت‌های سازمان جوانان و غنچه‌های هلال آگاه می شوند.
رئیس جمعیت هلال احمر گناوه بیان کرد:همچنین در این مکان طرح ابتکاری راه پله نجات توسط دبیر کانون هلال احمر در دانشگاه آزاداسلامی واحد گناوه نصب و کودکان و نوجوانان با ابزار نجات و انواع حوادث و سوانح مختلف آشنا می‌شوند.
بندر گناوه مرکز شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر در کرانه خلیج فارس واقع و از آغاز تعطیلات نوروزی پذیرای جمعیت زیادی از هموطنان بوده است.

کد خبر: 89264