۲۰۰ هزار اقامت مسافران و گردشگران نوروزی در استان مرکزی به ثبت رسید

سیدمحمد حسینی، با اشاره به آمار مربوط به حوزه گردشگری تا روز دهم فروردین ماه اظهار داشت: براساس آمار موجود در استان، تقریبا نزدیک به 200 هزار اقامت مسافران نوروزیو گردشگران را در سطح استان مرکزی شاهد بودیم که آمار قابل توجهی است که باتوجه به اقدامات انجام گرفته در استان نشان می‌دهد اقدامات برای جذب گردشگر امسال موفقیت‌آمیز بوده است.

وی افزود: براساس برآورد بیش از 9 میلیون خودرو وارد استان مرکزی شد که رقم قابل توجهی است و تلاش مجموعه میراث فرهنگیدر استان این است که اقامت را حداقل به بخشی از این گردشگر ارائه کند و شاهد افزایش میزان اقامت مسافران در استان باشیم، هرچند در شهرها و مناطق مختلف استان ظرفیت‌ها و زیرساخت‌های لازم برای اقامت مسافران نوروزی و گردشگری از قبل فراهم شده است.

حسینی تصریح کرد: امسال تبلیغاتو اطلاع رسانی خوبی در زمینه معرفی جاذبه‌های گردشگری در استان مرکزی انجام شد که نتیجه آن وضعیت خوب این بخش نسبت به سال قبل در بحث اقامت بوده است.

وی ادامه داد: پیش بینی ما بازدید 2 میلیون گردشگر  از میراث فرهنگی، آثار و ابنیه تاریخی موزه‌ها و دیگر اماکن دیدنی و گردشگری در سطح استان مرکزی است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع ذستی و گردشگری استان مرکزی با اشاره به اقدامات تشویقی برای جذب گردشگران در استان مرکزی گفت: امسال در استان مرکزی، بحث نوروزگاه‌ها را داشتیم که در این مراکز موسیقی سنتی استان و شهرهای مختلف، معرفی فرهنگ‌ها، آداب و رسوم، سوغات‌های شهرهای مختلف و نقاط گوناگون استان پرداخته شد که عاملی برای جذب گردشگران بوده است.

وی ادامه داد: درکنار نوروزگاه‌ها، نمایشگاه‌های خودجوش سوغات و صنایع دستی، جشنواره‌های مختلف صنایع دستی و گردشگری را ایجاد کردیم که استقبال مناسب‌تری از بخش گردشگری استان مرزکی نسبت به سال گذشته را به دنبال داشته است.

کد خبر: 85371