مرکز استان: خرم‌آباد
موقعیت جغرافیایی: این استان، از شمال به استان‌های مرکزی و همدان، از جنوب به استان خوزستان، از شرق به استان اصفهان واز غرب به استان‌های کرمانشاه و ایلام محدود می شود.
آب و هوا: لرستان از نظر شرایط اقلیم و هواشناسی یک استان چهار فصل با آب وهوای متنوع است و این تنوع از شمال به جنوب و از شرق به غرب محسوس است. برای مثال؛ زمانی که، به هنگام زمستان، در شمال لرستان برف و کولاک ادامه دارد، قسمتهای جنوبی استان دارای هوایی مطبوع و بارانی است. به طور کلی استان لرستان دارای سه ناحیه آب و هوای سرد کوهستانی، معتدل مرکز و گرم جنوبی است. ناحیه سرد کوهستانی که شامل قسمت های شمال، شمال غرب و شرق استان لرستان می شود؛ دارای زمستان های پر برف و بسیار سرد و تابستان های معتدل است. ناحیه معتدل مرکزی که حد واسط ناحیه کوهستانی شمال، شمال شرق و ناحیه پست جنوبی استان است، به علت ارتفاع کم، بارش های زمستانی در آن به صورت باران بوده و به ندرت پدیده یخ بندان در آن روی می دهد و تابستان گرم دارد. ناحیه سوم آب و هوایی یعنی ناحیه گرم جنوبی که حداقل ارتفاع را داراست و به علت تاثیر بادهای گرم خوزستان و کم بودن عرض جغرافیایی و نبودن ارتفاعات بلند از حداکثر دما در تابستان برخوردار است و مقدار باران در این ناحیه به حداقل خود می رسد.
جاذبه های برتر طبیعی:

درياچه گهر، آبشار بيشه، آبشار آب سفيد اليگودرز، تالاب پل دختر، ارتفاعات اشترانکوه، منطقه گردشگري و ييلاقي ونائي، تنگه شيرز، سراب کهمان، سمندر لرستان ( سمندر نارنجي)


جاذبه های برتر فرهنگی - تاریخی:

مجموعه تاريخي- فرهنگي قلعه فلک الافلاک، غارهاي پيش از تاريخ لرستان، پل هاي تاريخي لرستان، بافت تاريخي بروجرد


نقاط سیاحتی و زیارتی

صنایع دستی

آخرین اخبار و گزارش ها

آرشیو